Och speciellt tack till Christina Kjellsson (på bilden) och Paula af Malmborg Ward som stod för guldkanten i form av två små fantastiska konsertkarameller!!

På kalaset tackade vi också av Mikael Godée som efter lång (den längsta hittills…?) och fantastisk tjänst hos MCV går i pension vid årsskiftet. Det här är något som vi på kontoret nästan har lite svårt att greppa. Turligt nog är ju Mikael också MCV-medlem, så han är ju kvar i gänget ändå.

Stort tack för allt du gjort för MCV, Micke! Alla gig du bokat, alla satsningar och samarbeten du har hittat på och att du alltid sett till att hålla piskan högt när det gäller att värna konsten, musiken och att få ut mesta antalet konserter för pengarna! <3

Nu tar MCV-kontoret julledigt och vi öppnar igen måndag den 10 januari.