Program 2019–2020


Musik på biblioteket 2019/2020!

Artister:
Anna Heikkinen & Längtans Kapell, Maja-Karin Fredriksson, Clownen Mattis, Mor, Musikteater Studio Wanselius, Måne och Sol, Iris, MónDuo, Marco Rios, Marie Carlsson, Wahlström/Allard duo, Robin och Bengan, Maria Stoltz, Hanna Thiel.

Bibliotek:
Ale, Brastad, Floda, Gråbo, Götene, Hedekas, Henån, Horred, Kinna, Landvetter, Lerum, Lidköping, Lysekil, Munkedal, Mölnlycke, Skara, Skövde, Stenungsund, Sätila, Ulricehamn, Vänersborg.

September 2019
19 sep, kl. 10.00, Clownen Mattis, Gråbo bibliotek
24 sep, kl. 12.00, Wahlström/Allard Duo, Stenungsunds bibliotek
24 sep, kl. 19.15, Måne och Sol, Skara bibliotek
25 sep, kl. 18.00, Wahlström/Allard Duo, Lysekils bibliotek
27 sep, kl. 15.00, Marie Carlsson, Kinna teater

Oktober 2019
2 okt, kl. 18.30, MOR, Ale bibliotek
4 okt, kl. 17.00, MOR, Ulricehamns stadsbibliotek
5 okt, kl. 12.00, MOR, Vänersborgs bibliotek
28 okt, kl. 11.00, Musikteater Studio Wanselius, Götene kommunbibliotek
28 okt, kl. 11.00, Clownen Mattis, Lidköpings stadsbibliotek
29 okt, kl. 15.00, Clownen Mattis, Lysekils bibliotek
30 okt, kl. 10.00, Clownen Mattis, Munkedals bibliotek
30 okt, kl. 14.00, Clownen Mattis, Hedekas bibliotek

November 2019
13 nov, kl. 19.00, Iris, Lerums bibliotek
14 nov, kl. 18.00, Maja-Karin Fredriksson, Sätila bibliotek
23 nov, kl. 11.30, Mor, Kinna bibliotek
25 nov, kl. 18.00, Måne och Sol, Skövde stadsbibliotek
26 nov, kl. 19.15, Marie Carlsson, Skara bibliotek
28 nov, kl. 19.00, Anna Heikkinen och Längtans kapell, Götene kommunbibliotek
30 nov, kl. 12.00, Anna Heikkinen och Längtans kapell, Vänersborgs bibliotek

December 2019
2 dec, kl. 17.30, Anna Heikkinen och Längtans kapell, Södra Ryds bibliotek
3 dec, kl. 18.30, Anna Heikkinen och Längtans kapell, Ale bibliotek
6 dec, kl. 17.00, Anna Heikkinen och Längtans kapell, Ulricehamns stadsbibliotek

Januari 2020
17 jan, kl. 18.00, MOR, Lysekils bibliotek
18 jan, kl. 13.30, MOR, Mölnlycke kulturhus 
24 jan, kl. 17.00, MónDuo, Ulricehamns stadsbibliotek
25 jan, kl. 12.00, MónDuo, Vänersborgs bibliotek

Februari 2020
5 feb, kl. 19.00, Iris, Landvetters kulturhus 
7 feb, kl. 17.00, Iris, Ulricehamns stadsbibliotek
11 feb, kl. 14.00, Marco Rios, Skara bibliotek
12 feb, kl. 14.00, Marco Rios, Ale bibliotek
13 feb, kl. 11.00, Marco Rios, Lidköpings stadsbibliotek
13 feb, kl. 18.00, MónDuo, Horreds bibliotek
19 feb, kl. 18.30, Maja-Karin Fredriksson, Munkedals bibliotek
20 feb, kl. 10.00, Clownen Mattis, Henåns bibliotek
20 feb, kl. 18.00, Maja-Karin Fredriksson, Floda bibliotek,
24 feb, kl. 18.00, Anna Heikkinen och Längtans kapell, Skövde stadsbibliotek
26 feb, kl. 18.30, Maja-Karin Fredriksson, Lidköpings stadsbibliotek
27 feb, kl. 19.00, Maja-Karin Fredriksson, Götene kommunbibliotek
29 feb, kl. 13.30, Maja-Karin Fredriksson, Mölnlycke kulturhus

Mars 2020
12 mars, kl. 10.00, Musikteater Studio Wanselius, Munkedals bibliotek
12 mars, kl. 14.00, Musikteater Studio Wanselius, Hedekas bibliotek
12 mars, kl. 19.00, Måne och Sol, Götene kommunbibliotek
13 mars, kl.10.00, Musikteater Studio Wanselius, Henåns bibliotek
13 mars, kl. 12.00, Måne och Sol, Lidköpings stadsbibliotek
14 mars, kl. 12.00, Måne och Sol, Vänersborgs bibliotek
25 mars, kl.18.00, Anna Heikkinen och Längtans kapell, Brastad bibliotek
26 mars, kl. 19.00, Anna Heikkinen och Längtans kapell, Mölnlycke kulturhus 
27 mars, kl. 15.00, Hanna Thiel, Kinna teater 
31 mars kl. 12.00, Marie Carlsson, Stenungsunds bibliotek

April 2020
1 april, kl. 19.00, Robin & Bengan, Landvetters kulturhus   
2 april, kl. 18.30, Robin & Bengan, Munkedals bibliotek
20 april, kl. 10.00, Musikteater Studio Wanselius, Södra Ryds bibliotek
21 april, kl. 19.15, Hanna Thiel, Skara bibliotek
23 april, kl. 10.30, Musikteater Studio Wanselius, Lerums bibliotek

Maj 2020
13 maj, kl. 18.00, Maria Stoltz, Ale bibliotek