Kalender


Kalender

OBS! UPPSKJUTET! Krilja - Föredrag/konsert: "Romerna och deras musik" [Västra Frölunda]

Frölunda kulturhus, Valthornsgatan 13, VÄSTRA FRÖLUNDA, kl. 19:00.

OBS! INSTÄLLT! Mejram @ Klubb Akka [Göteborg]

Klubb Akka, GÖTEBORG, kl. 18:00.

OBS! INSTÄLLT! Anders Hagberg – "TRUST" [Jerusalem, Palestina]

Jerusalem. Swedish Theological Institute, kl. 19:30.

OBS! UPPSKJUTET! Kalle Berlin på Monica Zetterlund-muséet [Hagfors]

Monica Zetterlund-muséet, Uvedsvägen 22, HAGFORS, kl. 10:30.

OBS! UPPSKJUTET! Süperstar Orkestar på Casino Cosmopol [Stockholm]

Casino Cosmopol, Kungsgatan 65, Stockholm, kl. 22:00.

OBS! INSTÄLLT! Vier Brillen på Palladium [Alingsås]

Palladium, Nygatan 18, Alingsås, kl. 17:00.

OBS! INSTÄLLT! Kalle Berlin på Avesta bibliotek [Avesta]

Avesta bibliotek, Kungsgatan 32 AVESTA, kl. 18:30.

OBS! UPPSKJUTET. Musik på biblioteket – Hanna Thiel [Skara]

Stifts- och landsbiblioteket i Skara, Prubbatorget 1, kl. 19:15.

OBS! INSTÄLLT! Krilja: "Romerna och deras musik", Musikens Hus [Katrineholm]

Musikens Hus, Hantverkaregatan 14, KATRINEHOLM, kl. 18:30.

OBS! UPPSKJUTET! Bosnia Express på Café Hängmattan [Göteborg]

Café Hängmattan, Karl Johansgatan 16, 414 59 Göteborg, kl. 20:00.

Süperstar Orkestar på Casino Cosmopol [Malmö]

Casino Cosmopo, Kungsparken, Slottsgatan 33, Malmö, kl. 21:00.

Sláinte på Franses Skärgårdspub [Hönö]

Franses Skärgårdspub, Västra vägen 11, Hönö, kl. 21:00.

Musik på biblioteket – Maria Stoltz [Nödinge]

Ale bibliotek, Vitklövergatan 1, kl. 18:00.

Sláinte på Fagans Irish Pub & Restaurant [Malmö]

Fagans Irish Pub & Restaurant, Per Weijersgatan 4, MALMÖ, kl. 22:30.

Sláinte på Fagans Irish Pub & Restaurant [Malmö]

Fagans Irish Pub & Restaurant, Per Weijersgatan 4, MALMÖ, kl. 22:30.

Mejram @ No1 Guitarshop [Göteborg]

Johannebergsgatan 14, GÖTEBORG, kl. 14:00.

Bosnia Express på Café Hängmattan [Göteborg]

Café Hängmattan, Karl Johansgatan 16, 414 59 Göteborg, kl. 20:00.

Bosnia Express på Vetlandafesten [Vetlanda]

Stortorget, 57432 Vetlanda, kl. 19:00.

OBS! INSTÄLLT! Krilja på Lofta Caffè [Gamleby]

Lofta Caffè, Lofta Gamla Skola, GAMLEBY, kl. 17:00.

Stinas visor i Surte kyrka [Surte]

Surte kyrka, Kvarnvägen 7, Surte, kl. 17:30.

Anna Heikkinen & Längtans Kapell på Ljungby Berättarfestival [Ljungby]

Hembygdsparken i Odensjö, ODENSJÖ, kl. 18:00.

Salamander i Skärhamns kyrka [Skärhamn]

Skärhamns kyrka, Kyrkvägen 8b, SKÄRHAMN, kl. 19:00.

Krilja i Hälleviksstrands kyrka [Hälleviksstrand]

Hälleviksstrands kyrka, Västergårdsvägen 302, HÄLLEVIKSSTRAND, kl. 19:00.

Keltiska Duon på The Freezer Hostel & Culture Centre [Rifi, Island]

The Freezer Hostel & Culture Centre, Hafnargata 16, RIF (ISLAND), kl. 20:00.

Salamander på Siglufjörður Folk Music Festival [Siglufjörður, Island]

Siglufjörður Folk Music Festival, Kaffi Rauðka, Gránugata 19, Siglufjörður, ISLAND, kl. 15:30.

Keltiska Duon i Skriðuklaustur [Egilsstaðir, Island]

Skriðuklaustur, Fljótsdalsvegur, EGILSSTADIR (ISLAND), kl. 17:00.

Krilja på Tónlistarmiðstöð Austurlands [Eskifjörður, Island]

Tónlistarmiðstöð Austurlands, Dalbraut 2, ESKIFJÖRÐUR (ISLAND), kl. 20:00.

Sláinte i Stora Mellby kyrka [Stora Mellby]

Stora Mellby kyrka, Prästvägen 33, Sollebrunn, kl. 20:00.

Sláinte i Societetsparken [Varberg]

Societetsparken, VARBERG, kl. 19:00.

Sláinte på Franses Skärgårdspub [Hönö]

Franses Skärgårdspub, Västra vägen 11, Hönö, kl. 16:00.

Krilja i Kållereds kyrka [Kållered]

Kållereds kyrka, Norra Kyrkvägen 23, KÅLLERED, kl. 19:00.

Sláinte på Franses Skärgårdspub [Hönö]

Franses Skärgårdspub, Västra vägen 11, HÖNÖ, kl. 16:00.

Vier Brillen på Lasse Dahlquist-dagen [Brännö]

Brännö Värdshus, Husviksvägen 52, Brännö, kl. 13:00.

Keltiska Duon i St Pers kyrka [Uppsala]

St Pers kyrka, Kvarntorget 4, UPPSALA, kl. 18:00.

Celtic Connections i Societetsparken [Varberg]

Societetsparken, Varberg, kl. 19:00.

Vier Brillen i Societetsparken [Varberg]

Societetsparken, Varberg, kl. 19:00.

Sláinte: Billy Jones - Now 'n' Then [Edinburgh, Skottland]

Acoustic Music Centre, 14 Royal Terrace, EDINBURGH, kl. 17:30.

Anna Heikkinen & Längtans Kapell på Inlandsgården, Kärna [Kungälv]

Inlandsgården, Slånvägen 7, KÄRNA, kl. 18:00.

Marco Rios med Susanne Lind – Kom, kom igen! [Falun]

Gamla Elverket, Ölandsgatan 8, Falun, kl. 11:00.

Sláinte: Billy Jones - Now 'n' Then [Edinburgh, Skottland]

Acoustic Music Centre, 14 Royal Terrace, EDINBURGH, kl. 16:00.

Bosnia Express på Café Marmelad [Göteborg]

Café Marmelad, Mariagatan 17, Göteborg, kl. 18:00.

Sláinte på Kråks herrgård [Skara]

Kråks herrgård, Stadsträdgården, SKARA, kl. 19:00.

Sláinte på Franses Skärgårdspub [Hönö]

Franses Skärgårdspub, Västra vägen 11, HÖNÖ, kl. 21:00.

Föredrag med Krilja: "Romerna och deras musik" [Uppsala]

Omnikvariatet, Dragarbrunnsgatan 53, UPPSALA, kl. 19:00.

Keltiska Duon i Herrljunga kulturhus [Herrljunga]

Herrljunga kulturhus, Trädgårdsgatan 14, HERRLJUNGA, kl. 18:00.

Keltiska Duon i Kulturmagasinet [Sundsvall]

Kulturmagasinet, Packhusgatan 4, SUNDSVALL, kl. 12:00.

Krilja – "Romerna och deras musik" [Mölnlycke]

Mölnlycke kulturhus, Biblioteksgatan 2, MÖLNLYCKE, kl. 19:00.