Kalender


Kalender

La LOCOmotora på Bar Kom [Göteborg]

Kom musik & Bar, Karl Johansgatan 152, Göteborg, kl. 20:30.

Louise Wanselius, Midsommar i Ljungskile [Ljungskile]

Grundtvigsalen, Ljungskile folkhögskola, Valdemar Svenssons väg 11, Ljungskile, kl. 18:30.

TRENNE i Heliga Trefaldighets Kyrka [Malmö]

Eriksfältsgatan 1 Malmö, kl. 18:00.

Vier Brillen på Gräfsnäsgården [Göteborg]

Gräfsnäsgården, Slottsskogen, kl. 19:30.

TRENNE i S:t Mikaels Kyrka [Malmö]

Orkestergatan 5, Malmö, kl. 14:00.

Louise Wanselius, Sommarmusik i Marstrands kyrka [Marstrand]

Marstrands kyrka, Drottninggatan, Marstrand, kl. 18:30.

Krilja i Krokstrands kyrka [Krokstrand]

Krokstrands kyrka, KROKSTRAND, kl. 19:00.

TRENNE på Solhjulet [Veberöd]

Café Solhjulet, Veberöd, kl. 19:00.

TRENNE på S:t Andreasgården [Malmö]

Rosenholms Allé 10B, Malmö, kl. 14:00.

Musikteater Studio Wanselius – Nallarnas Picknick i Marstrands kyrka [Marstrand]

Marstrands kyrka, Drottninggatan, Marstrand, kl. 16:00.

Duo Kristin Malmborg Henrik Berg – Blånande berg och djupa skogar [Älvsbyn]

Älvsby kyrka, Tingshusgatan 1, 94233 ÄLVSBYN, kl. 19:00.

Vier Brillen på Välenkolonien [Göteborg]

Välens koloni, vid Askims Camping, Västra Frölunda, kl. 19:00.

Lily Arbor på Hansas Bodega, Hansagård [Falkenberg]

Hansas Bodega, Hansagård Camping & Resort, Hansagårdsvägen 11, FALKENBERG, kl. 20:00.

Sláinte på Fagans [Malmö]

Fagans Irish Pub & Restaurant, Per Weijersgatan 4, MALMÖ, kl. 22:45.

En Vokalist & En Cellist – "Vid din sida " [Brålanda]

Sundals Ryr gamla kyrka, Brålanda , kl. 18:00.

Lily Arbor på Hotel Fregatten [Varberg]

Clarion Collection Hotel Fregatten, Skeppsgatan 6, VARBERG, kl. 20:00.

Sláinte på Fagans [Malmö]

Fagans Irish Pub & Restaurant, Per Weijersgatan 4, MALMÖ, kl. 22:45.

Marco Rios – Hej amigo! [Tumba]

Hågelbyparken, Hågelby gård, Tumba, kl. 13:00.

Stinas visor till Gustav Adolfs kyrka [Borås]

Gustav Adolfs kyrka, Skolgatan 1, Borås, kl. 19:00.

Sláinte på Franses [Hönö]

Franses Skärgårdspub, Västra vägen 11, Hönö, kl. 21:00.

Duo Kristin Malmborg Henrik Berg – Eld och Passion [Hjälteby]

Valla kyrka, Valla kyrkväg 31, 471 72 Hjälteby, kl. 15:00.

Contemplation på Floda musikhelg [Floda]

Amfibieteatern, Nääs Slott, Floda, kl. 17:00.

Lily Arbor på Hansas Bodega, Hansagård [Falkenberg]

Hansas Bodega, Hansagård Camping & Resort, Hansagårdsvägen 11, FALKENBERG, kl. 20:00.

Contemplation på Floda musikhelg [Floda]

Amfibieteatern, Nääs Slott, Floda, kl. 17:00.

Lily Arbor med Band på Gustaf Bratt [Falkenberg]

Gustaf Bratt, Brogatan 1, FALKENBERG, kl. 20:00.

Sláinte i Särö kyrka [Särö]

Särö kyrka, Stallbacken 1B, SÄRÖ, kl. 18:00.

Maja-Karin Fredriksson [Smögen]

Smögens Kyrka. Parkgatan 17, Smögen, kl. 20:00.

Anders Hagberg – Där du går [Tjörn]

Stenkyrka kyrka, Tjörn, kl. 19:00.

Martin Bagge med David Anthin PÅ KRYSS MED TAUBE [Göteborg]

Kusten Hus, Taubegatan 9, 414 55 Göteborg, kl. 19:00.

Sláinte i Härnäsets Folkets Hus [Brastad]

Härnäsets Folkets Hus, Fågelviken, BRASTAD, kl. 19:00.

Maja-Karin Fredriksson [Nordkoster]

Kosterhavets Ekobod, Västrabovägen 9, Nordkoster, Strömstad, kl. 19:00.

Maja-Karin Fredriksson [Nordkoster]

Kosterhavets Ekobod, Västrabovägen 9, Nordkoster, Strömstad, kl. 19:00.

Parallel Activity – Artrock i Stadsträdgården Lidköping

Stadsträdgården, Lidköping, kl. 18:00.

Stinas visor: Lunchkonsert i Annedalskyrkan [Göteborg]

Annedalskyrkan, Albin Holms Backe 10, 41346 GÖTEBORG, kl. 12:00.

Mama Gumbo – familjeföreställning i Angered [Göteborg]

Blå stället, Angereds torg 13, kl. 14:00.

Vier Brillen i Societetsparken [Varberg]

Societetsparken, Varberg, kl. 19:00.

MCV på Gothenburg Culture Festival [Göteborg]

Bältespännarparken, Göteborg, kl. 19:00.

Salamander i Heliga Trefaldighetskyrkan [Arboga]

Heliga Trefaldighetskyrkan, Järntorget 1, ARBOGA, kl. 18:00.

La LOCOmotora live i Majorna [Göteborg]

Café Marmelad, Mariagatan 17/Mariaplan, Göteborg , kl. 19:00.

Smoke Rings Sisters i Positivparken, Västra Frölunda [Göteborg]

Positivgatan 7, 421 51 Göteborg, kl. 14:00.

Sláinte i Årsunda kyrka [Årsunda]

Årsunda kyrka, Prästbordsvägen 47, ÅRSUNDA, kl. 19:00.

Sláinte på Wrangelska Rocks [Sala]

Wrangelska Rocks, Rådhusgatan 1, SALA, kl. 19:00.

Vier Brillen i Karins Lada [Ulricehamn]

Karins Lada, Gullered, Norra Hästhagen, Ulricehamn, kl. 19:00.

Bosnia Express på Nefertiti [Göteborg]

Nefertiti Jazz Club, Hvitfeldtsplatsen 6, Göteborg, kl. 21:00.

Mejram på Waves rolling festival [Göteborg]

Beerblioteket Brewery, Varholmsgatan 4, 414 74 Göteborg, kl. 14:30.

Krilja på Hindås Kulturfestival [Hindås]

Hindås station, HINDÅS, kl. 19:00.

Salamander på Kulturmagasinet [Sundsvall]

Kulturmagasinet, Packhusgatan 4, SUNDSVALL, kl. 12:00.

Lunchkonsert med Salamander i Centrumkyrkan Farsta [Farsta]

Centrumkyrkan Farsta, Farstaplan 15, FARSTA, kl. 12:30.

Anna Heikkinen & Längtans Kapell på Dagens Lunchteater, Stadsteatern [Göteborg]

Stadsteatern, Dagens Lunchteater, Götaplatsen, GÖTEBORG, kl. 12:00.

Anna Heikkinen & Längtans Kapell på Dagens Lunchteater, Stadsteatern [Göteborg]

Stadsteatern, Dagens Lunchteater, Götaplatsen, GÖTEBORG, kl. 12:00.

Anna Heikkinen & Längtans Kapell på Dagens Lunchteater, Stadsteatern [Göteborg]

Stadsteatern, Dagens Lunchteater, Götaplatsen, GÖTEBORG, kl. 12:00.

Anna Heikkinen & Längtans Kapell på Dagens Lunchteater, Stadsteatern (Göteborg)

Stadsteatern, Dagens Lunchteater, Götaplatsen, GÖTEBORG, kl. 12:00.

Bosnia Express på Kulturnatta [Göteborg]

Café Hängmattan, Karl Johansgatan 16, Göteborg , kl. 21:00.

Anna Heikkinen & Längtans Kapell på Dagens Lunchteater, Stadsteatern (Göteborg)

Stadsteatern, Dagens Lunchteater, Götaplatsen, GÖTEBORG, kl. 12:00.

Povel Ramel - En hyllning till Sveriges nöjesgigant

Sagateatern, Österlånggatan 59, Borås, kl. 17:00.

Povel Ramel - En hyllning till Sveriges nöjesgigant

Sagateatern, Österlånggatan 59, Borås, kl. 15:00.

Vier Brillen på Kulturhuset Kajutan [Henån]

Kulturhuset Kajutan, Hamntorget 18, Henån, kl. 19:00.