Kalender


Kalender

Smoke Rings Sisters – a Swingin' Christmas [Halmstad]

Halmstads teater, Fredsgatan 5 302 46 Halmstad, kl. 11:30.

West of Eden – Celtic Christmas [Mellerud]

Kulturbruket på Dal Mellerud, kl. 19:00.

Smoke Rings Sisters – a Swingin' Christmas [Malmö]

Victoriateatern, SÖDRA FÖRSTADSGATAN 18, 211 43 MALMÖ, kl. 19:30.

West of Eden – Celtic Christmas [Örebro]

Konserthuset, Örebro, kl. 18:00.

Smoke Rings Sisters – a Swingin' Christmas [Malmö]

Victoriateatern, SÖDRA FÖRSTADSGATAN 18, 211 43 MALMÖ, kl. 19:30.

En Vokalist & En Cellist – Sagolik jul [Mellerud]

Upperud 9:9, Åsensbruk, Mellerud, kl. 18:00.

West of Eden – Celtic Christmas [Mariefred]

Skottvångs Grufva Mariefred, kl. 20:00.

West of Eden – Celtic Christmas [Stockholm]

Stallet Stockholm, kl. 15:00.

West of Eden – Celtic Christmas [Stockholm]

Stallet, Stockholm, kl. 19:00.

Flyglar, finns dom? – Tre pianister tolkar julen [Göteborg]

Sjömanskyrkan i Göteborg, Amerikagatan 2, 414 63 Göteborg, kl. 18:00.

Smoke Rings Sisters – a Swingin' Christmas [Vara]

Vara Konserthus Allégatan 49 534 31 VARA, kl. 19:30.

West of Eden – Celtic Christmas [Vara]

Vara Konserthus, Vara, kl. 19:30.

Midvintervaka på Aftonstjärnan [Göteborg]

Teater Aftonstjärnan, Plåtslagaregatan 2, Göteborg, kl. 19:00.

Midvintervaka på Aftonstjärnan [Göteborg]

Teater Aftonstjärnan, Plåtslagaregatan 2, Göteborg, kl. 19:00.

Midvintervaka på Aftonstjärnan [Göteborg]

Teater Aftonstjärnan, Plåtslagaregatan 2, Göteborg, kl. 15:00.

West of Eden – Celtic Christmas [Göteborg]

Masthuggskyrkan, Göteborg, kl. 16:00.

Midvintervaka på Aftonstjärnan [Göteborg]

Teater Aftonstjärnan, Plåtslagaregatan 2, Göteborg, kl. 19:00.

West of Eden – Celtic Christmas [Göteborg]

Masthuggskyrkan, Göteborg, kl. 19:00.

Klabbes Bank + Support på Oceanen [Göteborg]

Oceanen, Stigbergstorget 8, 414 63 Göteborg, kl. 19:00.

Beches Brew på Studio HPKSM [Göteborg]

Studio HPKSM – bakfickan, Parkgatan 21, Göteborg, kl. 16:00.

Vier Brillen på Kustens Hus [Göteborg]

Kustens Hus, Taubegatan 9, Göteborg, kl. 19:30.

Gustav Lundgren - Hyllning till Django Reinhardt [Stockholm]

Stockholms Konserthus, Hötorget 8, 103 87 Stockholm, kl. 19:00.

Mikael Godée Eve Beuvens Quartet release-turné i Belgien

Centre Culturel d’Ans (Jazz Tour des LDH), kl. 20:00.

Musik på biblioteket – Håkan Lewin [Vänersborg]

Vänersborgs bibliotek, Köpmansgatan 1, kl. 12:00.

Beches Brew på Studio HPKSM [Göteborg]

Studio HPKSM – bakfickan, Parkgatan 21, Göteborg, kl. 16:00.

Mikael Godée Eve Beuvens Quartet release-turné i Belgien

Jazz Station Bruxelles - cd release (Jazz Tour des LDH), kl. 20:00.

Salamander på Sokrates Taverna [Mölndal]

Sokrates Taverna, Krokslätts parkgata 71, kl. 18:30.

Mikael Godée Eve Beuvens Quartet release-turné i Belgien

Comines (Jazz Tour des LDH), kl. 20:00.

Mikael Godée Eve Beuvens Quartet release-turné i Belgien

Jazz 9 Mazy (Jazz Tour des LDH), kl. 20:00.

Mikael Godée Eve Beuvens Quartet release-turné i Belgien

10.02.19 : Jazz à l’F (Jazz Tour des LDH), kl. 20:00.

Musik på biblioteket – Kristall [Skara]

Skara bibliotek, Prubbatorget 1, kl. 19:00.

Musik på biblioteket – Dinn Dinn Bulo [Lidköping]

Lidköpings Stadsbibliotek, Skaragatan 8, kl. 10:30.

Musik på biblioteket – Idajjan & Josajjan [Götene]

Götene kommunbibliotek, Torggatan 4, kl. 15:00.

Mikael Godée Eve Beuvens Quartet release-turné i Belgien

KUltur Centrum Eupen (Jazz Tour des LDH), kl. 20:00.

Musik på biblioteket – Dinn Dinn Bulo [Kinna]

Kinna bibliotek, Boråsvägen 42, kl. 11:00.

Mikael Godée Eve Beuvens Quartet release-turné i Belgien

16.02.19 : Centre Culturel de Mouscron (Jazz Tour des LDH), kl. 20:00.

Mikael Godée Eve Beuvens Quartet release-turné i Belgien

Abbaye de Neumunster (Luxembourg) , kl. 12:00.

Tzeitel + Sandvikens kyrkokör, Sandvikens kyrka [Sandviken]

Sandvikens kyrka, Storgatan 18, Sandviken.

Musik på biblioteket – Idajjan & Josajjan [Orust]

Henåns bibliotek, Hamntorget 18, kl. 11:00.

Musik på biblioteket – Idajjan & Josajjan [Munkedal]

Munkedals bibliotek, Centrumtorget 5, kl. 10:00.

Musik på biblioteket – Idajjan & Josajjan [Hedekas]

Hedekas bibliotek, Färgelandavägen 1, kl. 14:00.

Musik på biblioteket – Dinn Dinn Bulo [Floda]

Floda bibliotek, Rurik Holms väg 2, kl. 09:00.

Musik på biblioteket – Dinn Dinn Bulo [Lysekil]

Lysekils bibliotek, Kungsgatan 18, kl. 14:30.

Musik på biblioteket – Petra Haraldson & Camilla Åström [Lidköping]

Lidköpings Stadsbibliotek, Skaragatan 8, kl. 12:00.

Musik på biblioteket – Gethenian Suite [Mölnlycke]

Mölnlycke kulturhus, Mölnlycke, kl. 13:30.

Musik på biblioteket – Petra Haraldson & Camilla Åström [Brastad]

Brastad bibliotek, Kvarnvägen 2, kl. 18:00.

Krilja i Landvetters kulturhus [Landvetter]

Landvetters kulturhus, Guldsmedsplatsen 1, LANDVETTER, kl. 19:00.

Musik på biblioteket – Håkan Lewin [Ulricehamn]

Ulricehamns stadsbibliotek, Badhusgatan, kl. 17:00.

Musik på biblioteket – Simone Moreno & Anders von Hofsten [Skara]

Skara bibliotek, Prubbatorget 1, kl. 19:00.

Musik på biblioteket – Simone Moreno & Anders von Hofsten [Munkedal]

Munkedals bibliotek, Centrumtorget 5, kl. 18:30.

Musik på biblioteket – Simone Moreno & Anders von Hofsten [Horred]

Horreds bibliotek, Helsjövägen 3, kl. 18:00.

Musik på biblioteket – Simone Moreno & Anders von Hofsten [Vänersborg]

Vänersborgs bibliotek, Köpmansgatan 1, kl. 12:00.

Musik på biblioteket – Johansson och Jonsson Teaterproduktion [Götene]

Götene kommunbibliotek, Torggatan 4, kl. 19:00.

Musik på biblioteket – Johansson och Jonsson Teaterproduktion [Ulricehamn]

Ulricehamns stadsbibliotek, Badhusgatan, kl. 17:00.

Musik på biblioteket – Johansson och Jonsson Teaterproduktion [Göteborg]

Världslitteraturhuset, Gamlestads torg 11, kl. 13:00.

Musik på biblioteket – Dinn Dinn Bulo [Göteborg]

Bergsjöns bibliotek, Rymdtorget 8, kl. 10:00.

Musik på biblioteket – Dinn Dinn Bulo [Munkedal]

Munkedals bibliotek, Centrumtorget 5, kl. 10:00.

Musik på biblioteket – Dinn Dinn Bulo [Hedekas]

Hedekas bibliotek, Färgelandavägen 1, kl. 14:00.

Musik på biblioteket – Emrik med vänner [Lerum]

Lerums bibliotek, Alingsåsvägen 9, kl. 18:30.

Musik på biblioteket – Emrik med vänner [Mölnlycke]

Mölnlycke kulturhus, Mölnlycke, kl. 13:30.

Bosnia Express på restaurangen Reveljen [Göteborg]

Restaurang Reveljen, Dockyard, Nya Varvet, Göteborg, kl. 19:00.